პაპი კიევის დაბომბვის შესახებ: აუცილებელია ომების დასრულების კონკრეტული გზების მოძებნა
ვატიკანი აცხადებს, რომ რომის პაპი ფრანცისკე ლოცულობს, რომ მალე მოიძებნოს გზები უკრაინასა და ღაზაში მიმდინარე კონფლიქტების დასასრულებლად.
რომის პაპმა ფრანცისკემ თანაგრძნობა გამოხატა კიევის სამედიცინო დაწესებულებებზე სარაკეტო თავდასხმის და ღაზას სკოლაზე განხორციელებული ავიაიერიშის შედეგად დაზარალებულთა მიმართ და ლოცულობდა ომების სწრაფად დასრულებისთვის. ამის შესახებ ნათქვამია ვატიკანის სპეციალურ კომუნიკეში, რომელიც 9 ივლისს გამოქვეყნდა.
„პაპი შეძრულია ძალადობის ესკალაციით. გამოხატავს თავის სულიერ სიახლოვეს უდანაშაულო ხალხთან და დაჭრილებთან, ის ლოცულობს იმ იმედით, რომ უახლოეს მომავალში შესაძლებელი იქნება კონფლიქტების დასრულების კონკრეტული გზების დასახვა“, - ნათქვამია ვატიკანის განცხადებაში.