მეუ-ში მიესალმებიან რომის პაპის შესაძლო ვიზიტს უკრაინაში
დუმენკომ თქვა, რომ მეუ დადებითად აფასებს პაპის ჩამოსვლას, ხოლო "მტერი ეწინააღმდეგება ყველაფერს, რაც უკრაინისთვის სასარგებლოა".
მეუ მიესალმება რომის კათოლიკური ეკლესიის მეთაურის, პაპი ფრანცისკეს შესაძლო ვიზიტს უკრაინაში. ამის შესახებ ორგანიზაციის ხელმძღვანელმა ეპიფანე დუმენკომ განაცხადა, იუწყება РИСУ.
”ჩვენ პოზიტიურად ვართ განწყობილნი, რადგან რატომ უნდა გავუწიოთ წინააღმდეგობა, როდესაც ქრისტიანები უნდა გაერთიანდნენ სიყვარულში, შეხვდნენ, დაუკავშირდნენ ერთმანეთს და არ უნდა იყოს მტრული განწყობა მათ შორის”, - თქვა დუმენკომ.
მან აღნიშნა, რომ რომაელი წინა პაპის, იოანე პავლე II- ის უკრაინაში ვიზიტის დროს, ”მას მხოლოდ მოსკოვის საპატრიარქო ეწინააღმდეგებოდა’’ და” ახლა ჩვენც ასეთ რეალობაში ვცხოვრობთ, როდესაც მტერი ეწინააღმდეგება ყველაფერს, რაც უკრაინისთვის სასარგებლოა. ”
დუმენკომ ასევე ისაუბრა იმაზე, თუ რას გააკეთებს პატრიარქი ბართლომე უკრაინაში ვიზიტის დროს.
ადრე მჟკ - მ დაწერა, რომ ვლადიმერ ზელენსკიმ ხელმეორედ დაპატიჟა პაპი ფრანცისკე უკრაინაში და თქვა, რომ უკრაინელი ხალხი ელოდება მის ვიზიტს.