შვეიცარიას ევროვიზიის დატოვება სატანიზმის პროპაგანდის გამო სურს
შვეიცარიაში კონსერვატიულ პოლიტიკოსებს სურთ უარი თქვან ქვეყანაში ევროვიზია 2025 სიმღერის კონკურსის მასპინძლობაზე იმის გამო, რომ გაიზარდა ანტისემიტიზმის, სატანიზმისა და ოკულტიზმის ხელშემწყობი სცენების რაოდენობა, იუწყება RTS.
მაგალითად, პოლიტიკოსებმა დაასახელეს ირლანდიის წარმომადგენლები Bambie Thug, რომელთა ნომერი უფრო ეგზორციზმის სესიას ჰგავდა.
ფედერალური დემოკრატიული კავშირი (UDF) და ულტრა-კონსერვატიული ევანგელისტური პარტია გამართავენ რეფერენდუმს ქალაქის კრედიტის შესახებ, რომელმაც უნდა დააფინანსოს ციურიხში სიმღერის კონკურსის ჩატარება.
შვეიცარიელი პოლიტიკოსების ინიციატივაზე ევროვიზიის 2024 წლის გამარჯვებული ჯგიფის მხრიდან რეაქცია ჯერ არ ყოფილა.
როგორც მჟკ იტყობინება, ირლანდიის არაბინურმა წარმომადგენლებმა შვედეთში ევროვიზიის სიმღერის კონკურსზე, როგორც ჯგუფის Bambie Thug-ის შემადგენლობაში, შეასრულეს ნომერი სანთლების წრეში, მათ შექმნეს სეანსის ატმოსფერო ბოროტი სულების მოხმობის მოწოდებით და შემდგომში იცეკვეს "ეშმაკთან".