მე არ ვღალატობ ჩემს მშობლიურ ეკლესიას“, - იღუმენია სერაფიმას კომენტარი დრაბინკოსთან ერთობლივ ფოტოზე
იღუმენია სერაფიმა და ალექსანდრე დრაბინკო. ფოტო: Facebook იღუმენია სერაფიმა და ალექსანდრე დრაბინკო. ფოტო: Facebook
ოდესის მონასტრის წინამძღვარმა უმე-ის ყოფილ მიტროპოლიტთან საერთო მუშაობის შესახებ ისაუბრა.
ოდესის მთავარანგელოზ მიქაელის მონასტრის წინამძღვარმა, იღუმენმა სერაფიმამ (შევჩიკი), Facebook-ზე განმარტა ალექსანდრე დრაბინკოსთან, მეუ-ში გადასულ უმე-ის ყოფილ მიტროპოლიტთან გადაღებული ერთობლივი ფოტოს გარემოებები.
მან განაცხადა, რომ ის არ გადადიოდა meu-ში და ფოტო გადაღებულია ღონისძიებაზე, სადაც სამედიცინო გმირები დაჯილდოვდნენ.
„ღონისძიების მსვლელობისას მას არ მოვშორებივარ, რადგან მანამდე მრავალი წელი ერთად ვმუშაობდით უნეტარესი მიტროპოლიტი ვლადიმირის გუნდში. ჩემი პოზიცია ცნობილია: მე არ ვღალატობ ჩემს მშობლიურ ეკლესიას. სიკვდილამდე ამ პოზიციაზე დავრჩები“, - აღნიშნა ოდესის მონასტრის წინამძღვარმა.
როგორც მჟკ იტყობინება, იღუმენია სერაფიმემ მორწმუნეების სახელით მიმართა საერთაშორისო სტრუქტურებისა და G7 ქვეყნების ლიდერებს უკრაინის ხელისუფლების მხრიდან უმე-ის წინააღმდეგ რეპრესიების გამო.