დონალდ ტრამპმა მკვლელობის მცდელობის შემდეგ განაცხადა, რომ ღმერთმა გადაარჩინა
დონალდ ტრამპი თავდასხმის შემდეგ. ფოტო: interfax.ru დონალდ ტრამპი თავდასხმის შემდეგ. ფოტო: interfax.ru
„ჩვენ არ გვეშინია, არამედ ურყევი ვიქნებით ჩვენს რწმენაში და თავდაუზოგავად ვიბრძოლებთ ბოროტების წინაშე“, - წერს დონალდ ტრამპი.
აშშ-ის პრეზიდენტობის კანდიდატმა დონალდ ტრამპმა განაცხადა, რომ მკვლელობის მცდელობას უფალი ღმერთის ჩარევის წყალობით გადაურჩა.
ტრამპმა მადლიერება გამოხატა მხარდაჭერისთვის მას შემდეგ, რაც ის დაჭრეს პენსილვანიაში წინასაარჩევნო მიტინგზე და თქვა, რომ „მხოლოდ ღმერთმა გადაგვარჩინა წარმოუდგენელი შედეგისგან“.
„ჩვენ არ გვეშინია, არამედ მტკიცედ დავრჩებით ჩვენს რწმენაში და ბოროტების წინაშე ურყევი ვიქნებით“, - დაწერა დონალდ ტრამპმა X-ზე (ყოფილი Twitter).
„ვლოცულობთ დაჭრილების გამოჯანმრთელებისთვის და გულში ვინახავთ მოკლული მოქალაქის ხსოვნას. ამ მომენტში, როგორც არასდროს, უფრო მნიშვნელოვანია, რომ გავერთიანდეთ და ვაჩვენოთ ჩვენი ნამდვილი პერსონაჟი, როგორც ამერიკელები, ვიყოთ ძლიერები და გამძლეები და არ მივცეთ ბოროტებას გამარჯვების უფლება“, - თქვა ტრამპმა სოციალურ ქსელში.
პენსილვანიაში, ქალაქ ბატლერში, დონალდ ტრამპის წინასაარჩევნო კამპანიის შეხვედრაზე მის მხარდამჭერებთან, ერთ-ერთმა მოქალაქემ სროლა განახორციელა. ტრამპი დაიჭრა, მაგრამ მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება. ტრამპის სპიკერმა თქვა, რომ ის თავს კარგად გრძნობს და ადგილობრივ სამედიცინო დაწესებულებაში უტარდება გამოკვლევა.
CNN-ის ცნობით, სამართალდამცავ უწყებებზე დაყრდნობით, მსროლელი ლიკვიდირებულია. სროლის შედეგად ერთი ადამიანი დაიღუპა და ორი მომიტინგე მძიმედ დაშავდა. ტრამპმა მათ ოჯახებს მიუსამძიმრა.
აშშ-ს ფედერალურმა საგამოძიებო სამსახურმა განაცხადა, რომ ინციდენტი იყო დონალდ ტრამპის მკვლელობის მცდელობა. FBI-ის ინფორმაციით, თავდასხმაში ეჭვმიტანილი 20 წლის თომას მეთიუ კრუქსია.