მეუ-ს სასულიერო პირი ტრამპის მოსახსენიებელი სანთლების დანთებას ითხოვს
მეუ-ს კაპელანი ნაზარი კოვალევი. ფოტო: Фейсбук Ковалева მეუ-ს კაპელანი ნაზარი კოვალევი. ფოტო: Фейсбук Ковалева
ნაზარი კოვალევის თქმით, სხვა გზა არ არსებობს, რათა დაეხმაროს ამერიკელ პოლიტიკოსს თავისი შეცდომების გაცნობიერებაში.
სუმის რეგიონის სოფელ გლუხოვიდან მეუ-ს კაპელანმა ნაზარი კოვალევმა თავის Instagram-ზე მოუწოდა მრევლს სანთლები დაანთონ აშშ-ს პრეზიდენტობის კანდიდატის დონალდ ტრამპის "დაკარგული სულის" განსასვენებლად.
დუმენკოს სტრუქტურის სასულიერო პირის თქმით, ტრამპი "დაემორჩილა ბოროტების ცდუნებას" და შეთქმულებაში შევიდა მასთან.
”სხვა გზა არ არის გარდა უფლის სასამართლოსა”, - თქვა მღვდელმა, რათა მივიღოთ იმ დიდი ბოროტების აღქმა, რომელსაც დაემორჩილა პრეზიდენტობის კანდიდატი, აშკარად მიანიშნებდა მის პოზიციაზე უკრაინაში ომის დასრულებასთან დაკავშირებით.
ცნობილია, რომ სულის მოსახსენებლად სანთლის დანთება არის რიტუალი, რომელიც მიმართულია არაკეთილმოსურნეების მიმართ, რათა ზიანი მიაყენოს მათ ჯანმრთელობას და სიცოცხლესაც კი. ეს არა მხოლოდ ეწინააღმდეგება ქრისტიანობას, არამედ აქვს ოკულტური საფუძველი.
მეუ-ს სასულიერო პირი ტრამპის მოსახსენიებელი სანთლების დანთებას ითხოვს - სურათი 1
როგორც მჟკ წერდა, მეუ-მ გააუქმა ღვთისმშობლის მრავალი ხატისა და წმინდანის თაყვანისცემა, რომელიც „დაკავშირებულია რუსეთის მართლმადიდებლურ ეკლესიასთან“.