მასკი: ჩემი შვილი "მკვდარია" პუბერტატის ბლოკატორების მიღების გამო
ილონ მასკმა თქვა, რომ მისი ვაჟი "მკვდარი" იყო პუბერტატის ბლოკატორების მიღების გამო, ბიჭი თავს გოგონად მიიჩნევდა. ფსიქოლოგიის პროფესორ ჯორდან პეტერსონთან ინტერვიუში მეწარმემ თქვა, რომ ექიმებმა მას არ აუხსნეს, რომ ასეთი წამლები „სინამდვილეში მხოლოდ სტერილური წამლებია“. ამიტომ მან თავის შვილს ქსავიერს მათი მიღების უფლება მისცა.
„არსებითად დავკარგე ჩემი შვილი. ჩემი ვაჟი ქსავიერი მკვდარია, მოკლულია გაღვიძებული გონების ვირუსით“, - თქვა მასკმა.
ბიზნესმენმა ექიმებს, რომლებიც ბავშვებს სქესს უცვლიან, „ბოროტები“ უწოდა და ტრანსგენდერიზმის ხელშეწყობის გამო მათი დაპატიმრებისკენ მოუწოდა.
2022 წელს ქსავიერი 18 წლის გახდა და ოფიციალურად გახდა დაირქვა სახელი ვივიან ჯენა უილსონი (დედის გვარი).
როგორც მჟკ წერდა, მასკმა გამოაცხადა თავისი კომპანიების ოფისების კალიფორნიიდან გადატანის შესახებ შტატში ახალი ტრანსგენდერების კანონისმიღების გამო.