სოციალურ ქსელში გავრცელდა დედაქალაქში გადაღებული ვიდეო, სადაც მღვდლის სამოსელში ცეკვავენ
კიევში სამღვდელო შესამოსელში ჩაცმული ახალგაზრდას მკრეხელური ცეკვა. ფოტო: Колаж СПЖ კიევში სამღვდელო შესამოსელში ჩაცმული ახალგაზრდას მკრეხელური ცეკვა. ფოტო: Колаж СПЖ
გამომწერები ვარაუდობდნენ, რომ ისინი იღებენ პროვოკაციულ ფილმს უმე-ზე.
კიევის ტელეგრამ-არხმა Trukha-მ 28 ივლისს დილით გამოაქვეყნა ვიდეო, სადაც მღვდლის სამოსელში ჩაცმული მამაკაცი ცეკვის მსგავს მკრეხელურ მოძრაობებს ასრულებს, დანარჩენები კი ამას იღებენ.
”მხიარული დილა სოფიევსკაიას მოედანზე. პაშა მერსედესი, ეს შენ ხარ? - წერენ კომენტარს დედაქალაქის პუბლიკაციის ქვეშ.
კომენტარებში გამომწერებმა განმარტეს, რომ ეს არის მიხაილოვსკაიას მოედანი და ვარაუდობენ, რომ მედია ამზადებს ისტორიას ან ფილმს. ზოგი ფიქრობს, რომ ეს ეხება უმე-ს.
ზოგიერთი კომენტატორი ამ ვიდეომ გაანაწყენა. "არაფერი დარჩათ წმინდა", - წერს იულია. სხვები კმაყოფილი იყვნენ ნანახით.
როგორც მჟკ წერდა, ოლიმპიადის საორგანიზაციო კომიტეტი ცდილობდა ბოდიში მოეხადა "საიდუმლო სერობის" პაროდიისთვის.