მე მიყვარს ქრისტიანები, მე თვითონ ქრისტიანი ვარ - დონალდ ტრამპი
ტრამპმა, ქრისტიანულ კრებებთან საუბრისას, პირობა დადო, რომ „ყველაფერს გამოასწორებს“, თუ მას პრეზიდენტად აირჩევენ.
ფლორიდაში კონსერვატიული ჯგუფის Turning Point Action-ის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებაზე რესპუბლიკური პარტიის პრეზიდენტობის კანდიდატმა დონალდ ტრამპმა კიდევ ერთხელ განაცხადა, რომ ქრისტიანია.
„ქრისტიანებო, გამოდით და მიეცით ხმა, მხოლოდ ერთხელ. თქვენ არ გჭირდებათ ამის გაკეთება კიდევ ოთხი წლის განმავლობაში. ხომ იცით, რომ ყველაფერი გამოსწორდება, ყველაფერი კარგად იქნება. ჩემო ლამაზო ქრისტიანებო, მე მიყვარს ქრისტიანები, მე ქრისტიანი ვარ“, - განაცხადა რესპუბლიკური პარტიის პრეზიდენტობის კანდიდატმა 2024 წლის 26 ივლისის ღონისძიებაზე.