მოსკოვის რაიონში რუსეთის ფედერაციის მთავარი სამხედრო ტაძრის წინ ელვამ დაარტყა სამ ადამიანს
2024 წლის 28 ივლისს მოსკოვის ოლქში, პატრიოტების პარკში ელვამ დაარტყა გამვლელებს, დაშავდა სამი ადამიანი, მათგან ორი მძიმე მდგომარეობაშია. ამის შესახებ TASS ოპერატიულ სამსახურებზე დაყრდნობით წერს.
ქსელები იუწყებიან, რომ დაზარალებულები რუსეთის ფედერაციის მთავარი "შეიარაღებული ძალების ტაძრიდან" გამოვიდნენ.
„მახლობლად ორი მამაკაცი და 61 წლის ქალი მიდიოდნენ და ქოლგას ელვა დაეცა. მერე ყველა მიწაზე დაეცა“, - წერს aif.
ქალს გონება არ დაუკარგავს და თავისით წამოდგა. მამაკაცები უგონო მდგომარეობაში იყვნენ. სასწრაფო დახმარების ექიმები რომ მივიდნენ, ისინი აღარ სუნთქავდნენ. ექიმებმა ტაძრის წინ მდებარე მოედანზე მათი გონს მოყვანა სცადეს, შემდეგ კი საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
ორი მამაკაცის მდგომარეობა უკიდურესად მძიმეა, მათგან ერთი გონს მოვიდა. ქალს ზომიერად მძიმე ჰიპერტონული კრიზის დიაგნოზი დაუსვეს.