სეს-მა სახალხო დეპუტატს შეახსენა პავლე მოციქულის სიტყვები „ქალების ზღაპრების“ შესახებ
ეთნოპოლიტიკის სახელმწიფო სამსახურმა სახალხო დეპუტატს ფედინას ურჩია, არ დაემორჩილოს პროვოკაციებს, რომლებიც არ მომზადებულა უკრაინაში.
უკრაინის ეთნოპოლიტიკისა და სინდისის თავისუფლების სახელმწიფო სამსახური გამოეხმაურა ევროპული სოლიდარობის ფრაქციის სახალხო დეპუტატის სოფია ფედინას კრიტიკას 8371 კანონპროექტის შესახებ სახელმწიფო ნარკვევის დასკვნასთან დაკავშირებით, რომელიც რეალურად კრძალავს უმე-ს.
ფედინამ ფეისბუქზე დაწერა, რომ ეთნოპოლიტიკის სახელმწიფო სამსახურის თანამშრომლებმა საბოტაჟი გაუკეთეს ამ კანონპროექტზე მუშაობას და ბოლო მომენტში გამოაქვეყნეს კრიტიკული კომენტარები მის ბოლო გამოცემასთან დაკავშირებით.
„დღეს დაწერეს, რომ ეროვნული უსაფრთხოების საკითხს არანაირი კავშირი არ აქვს მოსკოვის ეკლესიის საქმიანობასთან და ახლა ყველა თქვენთან ვალშია? იქნებ ნაკლებია აგრესორი ქვეყნის ეკლესიის დაცვა???” - წერს სახალხო დეპუტატი.
ამის საპასუხოდ უკრაინის ეთნოპოლიტიკისა და სინდისის თავისუფლების სახელმწიფო სამსახურმა მოციქულ პავლეს ციტირება მოახდინა.
„გთხოვთ, ძვირფასო ქალბატონო სოფია, წაიკითხოთ თქვენი თანამოაზრე დეპუტატების შემოთავაზებები და ნუ დაემორჩილებით პროვოკაციებს, რომლებიც აშკარად არ იყო მომზადებული უკრაინაში. „მოერიდეთ ძველი ცოლების ზღაპრებს და ივარჯიშეთ ღვთისმოსაობაში (მოციქულ პავლეს პირველი ეპისტოლე ტიმოთეს მიმართ 4:7)“ - ნათქვამია დეპარტამენტის კომენტარში.
როგორც მჟკ იტყობინება, სახელმწიფო ეთნოპოლიტიკის სამსახურს სურს დაასრულოს კანონი 8371, რათა ”ის არ გახდეს დასაცინი”.