ოლიმპიადაზე სერფერს აეკრძალა ქრისტეს გამოსახულებით დაფის გამოყენება
ბრაზილიელ ოლიმპიელს ორგანიზატორებმა უთხრეს, რომ მისი სერფინგის დაფა ნეიტრალიტეტის პრინციპს არღვევდა.
პარიზის ოლიმპიადაზე ბრაზილიელ სერფერს ჟოაო კიანკეს აეკრძალა ქრისტეს გამოსახულებით დაფის გამოყენება, იუწყება My Christian Daily.
კიანკუ ბრაზილიის ოქროს მედლის ერთ-ერთი კანდიდატია და ოლიმპიური ჩინოვნიკები მას შეჩერებით დაემუქრნენ, რადგან რელიგიური სიმბოლოების გამოყენების აკრძალვა გაამკაცრეს და სერფერის დაფა არღვევს ნეიტრალიტეტის გამოცხადებულ პრინციპს.
"სურათის გამოყენება ოლიმპიურ თამაშებზე არ არის დაშვებული, რადგან ქრისტე რელიგიური ფიგურაა და თამაშებს აქვს მკაცრი წესები, რომლებიც მიზნად ისახავს სრულ ნეიტრალიტეტს", - უთხრეს სერფერს.
როგორც მჟკ იტყობინება, მსოფლიო აღაშფოთა პარიზის ოლიმპიადაზე ტრანსვესტიტების მიერ "საიდუმლო სერობის" პაროდიამ.