ხმელნიცკის რეგიონში ხელისუფლებამ აკრძალა უმე-ის რელიგიური მსვლელობა პოჩაევში
ხმელნიცკის რეგიონალური სამხედრო ადმინისტრაციისა და რეგიონული დაკომპლექტებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიული ცენტრის ბრძანება გამოქვეყნებულია ოფიციალურ სოციალურ ქსელებში.
თემების ოფიციალურმა სოციალურმა ქსელებმა გამოაქვეყნეს ინფორმაცია ხმელნიცკის რეგიონის ხელისუფლების მიერ უმე-ს რელიგიური მსვლელობის აკრძალვის შესახებ პოჩაევში. ხმელნიცკის სამხარეო ადმინისტრაციის და რეგიონული დაკომპლექტებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიული ცენტრის განკარგულება ჯერ არ გამოუქვეყნებიათ ოფიციალურ ვებსაიტზე, იუწყება გამოცემა "Є".
დოკუმენტის მიხედვით, 16-დან 25 აგვისტომდე აკრძალულია ნებისმიერი ღონისძიება მსვლელობისა და დემონსტრაციის სახით, კერძოდ, საუბარია უმე-ს მსვლელობაზე. ბრძანებაში აღნიშნულია, რომ ამ გადაწყვეტილების მიზანია რეგიონში მოქალაქეთა უსაფრთხოებისა და წესრიგის დაცვა.
როგორც მჟკ იტყობინება, ადრე უკრაინის შეიარაღებული ძალების ჯარისკაცი ალექსანდრე, რომელიც შეჭრის პირველივე დღეებიდან ფრონტზე იმყოფებოდა, გამოთქვა გაკვირვება იმის გამო, თუ რატომ უშვებს ხელისუფლება 30 ათასი ჰასიდოს შეხვედრებს, მაგრამ კრძალავს უმე-ის რელიგიურ მსვლელობას.