სტეფანჩუკმა ხელი მოაწერა კანონს უმე-ის აკრძალვის შესახებ
უმაღლესი რადას ხელმძღვანელმა რუსლან სტეფანჩუკმა ხელი მოაწერა და ხელმოწერისთვის გაუგზავნა პრეზიდენტს N 8371 კანონპროექტი უმე-ის ფაქტობრივი აკრძალვის შესახებ. ამის შესახებ მან „უკრაინსკაია პრავდას“ კომენტარში განაცხადა 2024 წლის 23 აგვისტოს.
„უმაღლესმა რადამ ამ კვირაში მხარი დაუჭირა ქვეყნისთვის მნიშვნელოვან კანონპროექტებს. მას დღეს უკვე ხელი მოვაწერე და პრეზიდენტს ხელმოწერისთვის გავუგზავნე. კერძოდ, საუბარია N 8371 დოკუმენტზე, რომელიც ეხება კონსტიტუციური წესრიგის დაცვას რელიგიური ურთიერთობების კუთხით, რასაც პოპულარულად უწოდებენ უკრაინაზე რუსული ეკლესიის გავლენის აკრძალვას“, - განაცხადა მან.