ფულის გამო: მეუ-მ განმარტა, რატომ უნდა აკურთხონ საცხოვრებელი
ფილიუკი გაკვირვებულია, რატომ უნდა იშოვონ ფული მხოლოდ „მოსკოვმა მღვდლებმა“ უკრაინელებისგან და არა მეუ-ს წარმომადგენლებმა.
მეუ-ს ტერნოპოლის ეპარქიის „მღვდელმა“ ალექსეი ფილიუკმა, როდესაც ჰკითხეს, უნდა მოხდეს თუ არა ხელახლა აკურთხება სახლები მას შემდეგ, რაც ისინი უკვე აკურთხეს უმე-ს სასულიერო პირებმა, კურთხევისკენ მოუწოდა, რათა დუმენკოს სტრუქტურის წარმომადგენლებს ფულის გამომუშავების საშუალება მისცენ.
„სული რომ არ გტკიოდეთ, ხელახლა აკურთხეთ სახლი და უკრაინელი მღვდელი 500 გრივნა გამოიმუშავებს. მარტო რუსებმა რატო უნდა წაგართვან ფული? მოგვეცით რამდენიმე გრივნა. აუცილებლად ხელახლა აკურთხეთ სახლი...“ – თქვა ფილიუკმა.
როგორც მჟკ იტყობინება, მეუ-ს სასულიერო პირი, რომელიც მონაწილეობდა ლენკოვცში მოციქულების პეტრე და პავლეს სახელობის უმე-ის ტაძრის ჩამორთმევაში, აღშფოთებული იყო, რომ ტაძარში უძრავი ქონება არ იყო.