ბუკოვინის მიტროპოლიტი მელეთი დაინიშნა უმე-ს სსკგ-ს მეთაურად
სინოდმა გადაწყვიტა დაენიშნა ჩერნოვიცის მიტროპოლიტი მელეთი უმე სსკგ-ს მეთაურად იმასთან დაკავშირებით, რომ 2021 წლის 18 ივნისს უფალს მიებარა ლუგანის მიტროპოლიტი მიტროფანე.
2021 წლის 17 აგვისტოს წმინდა სინოდის მორიგ სხდომაზე, რომელიც კიევისა და სრულიად უკრაინის მიტროპოლიტ ონუფრის მეთაურობით ჩატარდა, ჩერნოვიცკისა და ბუკოვინის მიტროპოლიტი მელეთი (ეგორენკო) დაინიშნა უმე სსკგ-ს მეთაურად, გვატყობინებს უმე-ს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო განყოფილება.
წმინდა სინოდმა მიიღო რიგი საკადრო გადაწყვეტილება იმასთან დაკავშირებით, რომ 2021 წლის 18 ივნისს უფალს მიებარა ლუგანისა და ალჩევის უსამღვდელოესობა, მიტროპოლიტი მიტროფანე, წმინდა სინოდის მუდმივი წევრი და საგარეო საეკლესიო კავშირების განყოფილების თავმჯდომარე.
საგარეო საეკლესიო კავშირების განყოფილების თავმჯდომარედ და წმინდა სინოდის მუდმივ წევრად დაინიშნა ჩერნოვიცკისა და ბუკოვინის მიტროპოლიტი მელეთი.