«Миряне»-მ (ერისკაცებმა) რეგიონებში კიდევ შვიდი წარმომადგენლობა გახსნეს
ფერიცვალების დღესასწაულზე იუსტიციის სამინისტრომ საზოგადოებრივი კავშირის «Миряне» (ერისკაცები)უკრაინის ხუთ ოლქში და ორ რაიონში ახალი ქვეგანაყოფები დაარეგისტრირა.
2021 წლის 19 აგვისტოს, უფლისა და მაცხოვრისა ჩვენისა იესო ქრისტეს ფერიცვალების დღესასწაულზე უკრაინის იუსტიციის სამინისტრომ საზოგადოებრივი კავშირის «Миряне» კიდევ 7 რეგიონული წარმომადგენლობა დაარეგისტრირა, იუწყება ორგანიზაცია თავის Telegram-არხზე.
კერძოდ, გახსნილია «Мирян»-ს ხუთი საოლქო წარმომადგენლობა: ვინიცკის (ხელმძღვანელი ალექსანდრე კარპენკო), ზაკარპატიეს (იგორ მიშკო), ზაპოროჟიეს (ლუბოვ ჩერეპახა-ვოლკოვა), კიროვოგრადის (ალექსანდრე დუბინა) და ხმელნიცკის (როსტისლავ მაქსიმივი).
აგრეთვე დარეგისტრირებულია ორი რაიონული ქვეგანყოფილება: კამენსკისა და დნეპროპეტროვსკის ოლქები (ხელმძღვანელი ელენე კირიაკი) და შეპეტოვსკის ხმელნიცკის ოლქში (სერგეი ივანჩუკი).
როგორც მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი იუწყება, «Миряне»-მ რეგიონული წარმომადგენლობა სუმსკის ეპარქიაში გახსნა.