ბლოგერი საბერძნეთიდან TikTok-ზე 480 000 გამომწერით მონაზონი გახდა
ვიდეოებმა ათასობით ნახვა მიიღო და მაზლუ საბერძნეთის ერთ-ერთ ყველაზე ცნობილ ბლოგერად აქცია, რომელმაც სერიოზული გავლენა მოახდინა ახალგაზრდებზე.
23 წლის ბლოგერმა ელენა მაზლუმ საბერძნეთიდან, რომელსაც TikTok-ზე თითქმის 480 000 გამომწერი ჰყავს, სამონასტრო აღთქმა დადო, იუწყება celebrity.reporter.com.cy.
ელენა მაზლუ ფართოდ ცნობილი გახდა TikTok პლატფორმაზე მისი ვიდეოების წყალობით, რომლებიც ხშირად აზიარებდა კადრებს ყოველდღიური ცხოვრებიდან, სილამაზის რჩევებით, მოდის და სხვა ახალგაზრდული თემებით.
თუმცა, ცოტა ხნის წინ ელენამ თქვა, რომ მან გადაწყვიტა სამონასტრო აღთქმის დადება. ერთ-ერთ გამოქვეყნებულ ვიდეოში მან განმარტა, რომ ეს გადაწყვეტილება ღრმა სულიერი ძიების შემდეგ იქნა მიღებული.
მან თქვა, რომ საჭიროდ გრძნობდა თავი დააღწიოს დიდებასა და საჯაროობას, რომელიც მოვიდა TikTok-თან, რათა ფოკუსირება მოახდინოს მის რელიგიურ რწმენაზე და შინაგანი სიმშვიდის ძიებაზე.
მისმა გადაწყვეტილებამ, გაეზიარებინა გამომწერებისათვის მონაზვნად აღკვეცის შესახებ, დიდი ყურადღება მიიპყრო და ელენას ბევრმა მიმდევარმა გამოხატა აღტაცება და მხარდაჭერა ამ გოგონას გადაწყვეტილების მიმართ.
ამავდროულად, ზოგიერთმა მომხმარებელმა გამოთქვა გაკვირვება, რომ ასეთმა ახალგაზრდა და წარმატებულმა გოგონამ, ასეთი დიდი პოტენციალითა და შესაძლებლობებით, გადაწყვიტა მიეტოვებინა ყველაფერი, რათა სიცოცხლე მიეძღვნა სულიერი ცხოვრებისთვის.
სხვებმა აღნიშნეს, რომ მისი გადაწყვეტილება პირადი საქმეა და რომ ყველას აქვს უფლება, გაჰყვეს იმ გზას, რომელსაც თავად მიიჩნევს სწორად.
მონაზვნად აღკვეცის შემდეგ გოგონამ მიიღო სახელი იპომონი (ბერძნული ῾Υπομονή), რაც ნიშნავს "მოთმინებას".
ადრე მჟკ წერდა, რომ ერთ-ერთი ყველაზე პოპულარული ქართველი მოდელი, ლაშა ბორძიკული 21 წლის ასაკში ბერად აღიკვეცა.