ლოცვით დგომაზე რადასთან 10 000-ზე მეტი უმე-ს მორწმუნე იყო
მჟკ-ს ინფორმაციით, არა ყველა მორწმუნე, რომელიც მივიდა ლოცვით დგომაზე უმაღლეს რადასთან, დაეტია კონსტიტუციის მოედანზე.
წინასწარი ინფორმაციით, 2021 წლის 21 აგვისტოს უკრაინის უმაღლეს რადასთან ქვეყანაში პატრიარქ ბართლომეს ჩამოსვლის წინააღმდეგ ლოცვით დგომაზე შეიკრიბა 10 000 მორწმუნე, იუწყება მჟკ.
უმე-ს მორწმუნეები, რომლებიც მივიდნენ უმაღლეს რადასთან, რათა გამოეხატათ თავისი დამოკიდებულება უკრაინაში პატრიარქ ბართლომეს ვიზიტთან დაკავშირებით, 10 000-ზე მეტია.
თვითმხილველებმა თქვეს, რომ ადამიანებმა მთლიანად დაიკავეს კონსტიტუციის მოედანი, ხოლო ზოგიერთები უბრალოდ ვერ დაეტია და იმყოფება ახლოს, მარინის პარკში.
ადრე მჟკ წერდა, რომ ლოცვაზე კიევში უმე-ს მორწმუნეებს უნდათ გადასცენ ფანარიონის მეთაურს თავისი "ტომოსი".
შეგახსენებთ, რომ მჟკ გადასცემს პატრიარქ ბართლომეს ვიზიტისა და უმე-ს ლოცვითი დგომის პირდაპირ ონლაინ-ტრანსლაციას.