ტრანსკარპათიაში რსმტც-ის თანამშრომლებმა გაიტაცეს უმე-ის ორი მღვდელი, - სახალხო დეპუტატი
უმე-ის მორწმუნეები შეიკრიბნენ ხუსტის რეკრუტირებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიულ ცენტრთან. ფოტო: Телеграмм-канал Дмитрука უმე-ის მორწმუნეები შეიკრიბნენ ხუსტის რეკრუტირებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიულ ცენტრთან. ფოტო: Телеграмм-канал Дмитрука
ხუსტის რეკრუტირებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიულ ცენტრთან ასობით ადამიანი იკრიბება.
დღეს, 22 სექტემბერს, საღმრთო ლიტურგიის შემდეგ, რეკრუტირებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიული ცენტრის წარმომადგენლებმა გაიტაცეს უმე-ის ორი მღვდელი ტრანსკარპათიაში, - წერს სახალხო დეპუტატი არტემ დმიტრუკი თავის Telegram არხზე.
მისი ინფორმაციით, „მათ მამა ვასილი ხუსტის ეპარქიიდან და მამა სტეფანი ოდესის ეპარქიიდან მინივენში ჩასვეს და წაიყვანეს“.
„გატაცების დროს არაადამიანებმა ძალა გამოიყენეს მღვდლების მიმართ, წაართვეს ტელეფონები და გამორთეს. მათთან არანაირი კავშირი არ გვაქვს. ახლობლებმა არ იციან, რა მდგომარეობაში არიან და რა სჭირთ. ერთ-ერთი სასულიერო პირის მეუღლე ორსულადაა! ცნობილია მხოლოდ ის, რომ რატომღაც მღვდლები გადაიყვანეს ტრანსკარპატების რეგიონში, მიზეზების ახსნის გარეშე“, - იუწყება სახალხო დეპუტატი.
ის დასძენს, რომ ახლა ასობით ადამიანი იკრიბება ხუსტის რეკრუტირებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიულ ცენტრთან, გადაკეტეს გზები, მათ შორის საქალაქთაშორისო გზები. მორწმუნეებს ადგილობრივი მცხოვრებლები ეხმარებიან.
„შეგროვდით, მოდით! ერთადერთი გზა, რომ დავიცვათ მოქალაქეები ამ დამნაშავეებისა და თავდასხმებისგან, არის გაერთიანება. მათ ყველაზე მეტად უბრალო ადამიანების ეშინიათ! – მოუწოდა დეპუტატმა.
დმიტრუკმა აღნიშნა, რომ ამ ვითარებასთან დაკავშირებით საპარლამენტო მიმართვას ამზადებს.
როგორც მჟკ წერდა, უშგოროდის რეკრუტირებისა და სოციალური მხარდაჭერის ტერიტორიულმა ცენტრმა ამიერკარპატიის მონასტრის წინამძღვარი ომში გაიწვია.