არის ტომოსი, მაგრამ არ არის კადრები,- მეუ-ს "იერარქი"
ადამიანებს უნდათ უკრაინული ეკლესია, მაგრამ არავინაა, რომ წინამძღვრად დააყენო. ამაზე ხარკოვისა და იზიუმსკის მეუ-ს "არქიეპისკოპოსმა" ათანასე შკურუპიმ აუწყა ინტერვიუში «Укринформ»-ს.
მან მოუთხრო, რომ ტომოსის მიღებით საეკლესიო სიტუაცია რეგიონში კარდინალურად არ შეცვლილა, მაგრამ "უპირველესად იმიტომ, რომ არ ჰყავთ მღვდელმსახურთა კადრები".
თუმცა, მისი სიტყვებით, "რაიონული ცენტრების, დასახლებებისა და სოფლების მნიშვნელოვან ნაწილში, ისევე როგორც ქალაქებში, მითუმეტეს ახლა, ტომოსის მიღების შემდეგ, არავინაა, რომ წინამძღვრად დააყენო".
შეგახსენებთ, ადრე მეუ-ს "იერარქმა" ათანასე შკურუპმა დაადანაშაულა მეუ-ს სხვა "იერარქი" ტაძრების რეიდერულ მიტაცებაში და მადლობა გადაუხადა მათ, ვინც კონკურენტთან არ წავიდა.