ნოვოვოლინსკში იყიდება შენობა, სადაც იყო უმე-ის ადაპტირებული ეკლესია
ნოვოვოლინსკში გასაყიდად გამოიტანეს შენობები, რომლებიც ადრე იყო ნაქირავები უმე-ის ეკლესიის მიერ. მისამართზე: შახტერსკის მიკრორაიონი 41. ქონება იყიდება ელექტრონული აუქციონის წესით.
ეროვნული ელექტრონული ბირჟის ვებსაიტზე არსებული მონაცემების მიხედვით, საწყისი ფასი 3 801 589 გრივნაა. ოთახის ფართობი – 351,6 კვ.მ. და ის საცხოვრებელი კომპლექსი N1-ის ბალანსზე ირიცხება. 2023 წლის აპრილში ნოვოვოლინსკის საქალაქო საბჭომ გადაწყვიტა შეეწყვიტა საიჯარო ხელშეკრულება უმე-თან და აეკრძალა მისი საქმიანობა საზოგადოებაში.
როგორც მჟკ იტყობინება, ადამიანის უფლებათა ევროპულმა სასამართლომ საქმე გახსნა ვოლინის ხელისუფლების მხრიდან უმე-ზე ზეწოლის გამო.