ჩერკასში ტაძრის ჩამორთმევის შემდეგ მზრუნველობამოკლებულებს აღარავინ ეხმარება
მოწყალების დები ყოველ კვირას მოდიოდნენ და ცხელ საჭმელს ურიგებდნენ ასობით მზრუნველობამოკლებულს. ფოტო:  Черкасская епархия მოწყალების დები ყოველ კვირას მოდიოდნენ და ცხელ საჭმელს ურიგებდნენ ასობით მზრუნველობამოკლებულს. ფოტო: Черкасская епархия
პირველად მრავალი წლის განმავლობაში, მზრუნველობამოკლებულები დარჩნენ საქველმოქმედო ვახშმისა და მართლმადიდებელი ქრისტიანების მხარდაჭერის გარეშე.
გუშინ, კვირას, 20 ოქტომბერს, ბოლო რამდენიმე წლის განმავლობაში პირველად, ჩერკასის საკათედრო ტაძარში ღარიბებს, გაჭირვებულებს და დევნილებს საქველმოქმედო კვებით არავინ დაეხმარა, იტყობინება უმე-ის ჩერკასის ეპარქიის პრესსამსახური.
აღნიშნულია, რომ მას შემდეგ, რაც მეუ-მ 17 ოქტომბერს ჩერკასის მთავარანგელოზ მიქაელის ტაძარი ძალის გამოყენებით მიითვისა, ღარიბები და გაჭირვებულები ცხელი საკვების გარეშე დარჩნენ.
„ჩვენი მოწყალების დები ყოველ კვირას მოდიოდნენ საკათედრო ტაძარში და უგემრიელესი სახლში მომზადებული კერძები მოჰქონდათ რამდენიმე ასეული დაუცველი ადამიანისათვის“, - ნათქვამია გზავნილში. – გუშინ საკათედრო ტაძარში არავის დაურიგებია ცხელი საკვები, სულიერი მხარდაჭერა არ გამოუჩენია. მათ ხომ სულ მცირე ყურადღება და სითბო სჭირდებათ“.
ეპარქია ვარაუდობს, რომ „მათ არ წაართვეს ტაძარი მართლმადიდებლური მისიისა და ქრისტიანული სიყვარულის შესასრულებლად“.
„მათი მოტივაციის თვალსაჩინო მაგალითია მათი ქმედებები, რადგან ჩვენ ყველამ ვიცით, რა გაქრა ახალი „მორწმუნეების“ „მართვის“ პირველ საათებში. რამდენი სიკეთე და წყალობა დატოვა საკათედრო ტაძრის ტერიტორია ნამდვილ მორწმუნეებთან ერთად...“, - დასძინეს პრესსამსახურში.