უმე-ს წინამძღვარმა დანიშნა როვენის ეპარქიის დროებითი მმართველი
როვენისა და ოსტროგის მიტროპოლიტ ბართლომეს გარდაცვალების გამო, როვენის ეპარქიის დროებითი მმართველობა ჩააბარეს დუბენის ეპისკოპოსს პიმენს.
კიევისა და სრულიად უკრაინის უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ დანიშნა როვენის უმე-ს ეპარქიის დროებითი მმართველად როვენის ეპარქიის ვიკარი, დუბენის ეპისკოპოსი პიმენი (ვოიატა), იუწყება უმე-ს საინფორმაციო-საგანმანათლებლო განყოფილება.
წინამძღვრის შესაბამისი განკარგულება მოვიდა როვენისა და ოსტროგის მიტროპოლიტის ბართლომეს გარდაცვალებასთან დაკავშირებით, რომელმაც უფალს სული მიაბარა 2021 წლის 15 სექტემბერს.
ახლადშესვენებული ეპისკოპოსის დაკრძალვა შედგება ხვალ, 2021 წლის 17 სექტემბერს, როვნოს წმინდა ნიკოლოზის დედათა მონასტრის წმინდა გიორგის სახელობის სამონასტრო კომპლექსის ეზოში 8:00 საათზე.
საღვთო მსახურების დასრულების შემდეგ ახლადშესვებებულ მიტროპოლიტ ბართლომეს წაასვენებენ მშობლიურ სოფელში, ვოლინის ოლქის კოველის რაიონის სოფელ გოროდნოში, სადაც მას დამარხავენ ანდერძის თანახმად.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, მიტროპოლიტი ბართლომე (ვაშჩუკი) უფალს მიებარა 68 წლის ასაკში. ბოლო წლები იერარქი მძიმედ ავადმყოფობდა, მაგრამ საეკლესიო მსახურება არ მიუტოვებია. ეპისკოპოსი მიიცვალა მშვიდობით, ეზიარა ქრისტეს სისხლსა და ხორცს.