უმე-ს დელეგაცია მოილოცავს პოლონეთის ეკლესიის სიწმინდეებს
მორწმუნეები ეპისკოპოს ვიქტორის მეთაურობით ესტუმრნენ გრაბარკის წმინდა მთას პოლონეთში და თაყვანი სცეს XV საუკუნის წმინდა ონუფრის ხატს.
უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის დელეგაცია ბარიშევის ეპისკოპოს ვიქტორის(კოცაბა) მეთაურობით მოილოცავს პოლონეთის მართლმადიდებელი ეკლესიის სიწმინდეებს, იუწყება თავის Facebook გვერდზე უმე-ს იერარქმა.
19 სექტემბერს მომლოცველებმა უკრაინიდან მოილოცეს გრაბარკის წმინდა მთა, სადაც განლაგებულია პოლონეთის ეკლესიის მართლმადიდებლური დედათა მონასტერი. „ვიყავით გრაბარკაზე- ჯვრების მთაზე, რომელსაც პოლონელები „მართლმადიდებლურ ჩენსტოხოვს“ უწოდებენ, სადაც იმყოფება 1947 წელს დაფუძნებული მართასა და მარიამის დედათა მონასტერი“,-დაწერა ეპისკოპოსმა ვიქტორმა.
ასევე მომლოცველები ესტუმრნენ XV საუკუნეში დაფუძნებულ წმინდა ონუფრის იაბლოჩინის სტავროპიგიალურ მამათა მონასტერს ლიუბლინის სავოევოდოში. აქ უმე-ს მორწმუნეებმა თაყვანისცეს მონასტრის წიაღის მფარველის, წმინდა ონუფრი დიდის ხატს.