ბანჩენის მონასტერში ყვებოდნენ მეუფე ლონგინოზის ჰოსპიტალიზაციის მიზეზზე
30 ოქტომბერს ერთ-ერთი მორიგი სასამართლო სხდომის დროს ბანჩენის მიტროპოლიტი ლონგინოზი ცუდად გახდა და ამიტომ მან ხვალინდელ დღემდე შესვენება მოითხოვა. ამის შესახებ დაწერეს ბანჩენის მონასტრის ტელეგრამ-არხზე.
იუწყებიან, რომ მოსამართლემ მეუფის თხოვნა არ დააკმაყოფილა.
მონასტრის არხზე გამოაქვეყნეს ფოტოები, სადაც მეუფე ლონგინოზს პირველად სამედიცინო დახმარებას პირდაპირ სასამართლო დარბაზში უწევენ, შემდეგ კი საკაცით სასწრაფო დახმარების მანქანაში მიჰყავთ.
„მეუფე ლონგინოზის დღევანდელი სასამართლო სხდომა, - კომენტარი გააკეთეს ფოტოებზე ბანჩენის მონასტერში. - ვითხოვთ წმინდა ლოცვებს!“.
როგორც მჟკ წერდა, მანამდე სახალხო დეპუტატმა არტემ დმიტრუკმა თავის Telegram-არხზე მოუწოდა, რომ ილოცონ ბანჩენის მიტროპოლიტ ლონგინოზის ჯანმრთელობისთვის, რომელიც ჰოსპიტალიზირებული იყო სასამართლო სხდომის დროს ჯანმრთელობის გაუარესების გამო.