მიტროპოლიტ არსენის საქმეზე სააპელაციო სასამართლო 6 ნოემბერს გაიმართება
სვიატოგორსკის ლავრამ გამოაცხადა სააპელაციო სასამართლოს თარიღი და დრო მიტროპოლიტი არსენის საქმის განხილვის შესახებ.
სვიატოგორსკის ლავრას ტელეგრამ-არხზე გამოქვეყნებულ შეტყობინებაში ნათქვამია, რომ ”6 ნოემბერს, 11:00 საათზე, ქალაქ კრივოი როგის დნეპრის სააპელაციო სასამართლოში, სვიატოგორსკის წმინდა მიძინების ლავრას აბატის, მიტროპოლიტ არსენის ადვოკატთა მიმართვა განიხილება სლავური საქალაქო საოლქო სასამართლოს გადაწყვეტილება ეპისკოპოსის პატიმრობის ვადის დეკემბრის შუა რიცხვებამდე გაგრძელების შესახებ“.
მიტროპოლიტი არსენი დნეპრის წინასწარი დაკავების იზოლატორში 2024 წლის 25 აპრილიდან იმყოფება. 15 აგვისტოს სლავიანსკის საქალაქო სასამართლომ გადაწყვიტა ეპისკოპოსის აღკვეთის ღონისძიების პატიმრობის სახით 13 ოქტომბრამდე გახანგრძლივება.
8 ოქტომბერს სლავიანსკის საქალაქო საოლქო სასამართლომ დააკმაყოფილა პროკურორის მოთხოვნა მიტროპოლიტ არსენის პატიმრობის კიდევ 60 დღით გახანგრძლივების შესახებ.