Kyiv Pride-ის ორგანიზატორებმა გადაწყვიტეს 23-24 ნოემბერს დაგეგმილი Queer Propaganda Fest-ის გადადება. ფესტივალი დაემთხვა გოლდომორის მსხვერპლთა ხსოვნის დღეს, რომელიც ყოველწლიურად ნოემბრის ბოლო შაბათს აღინიშნება.
ამის შესახებ KyivPride-ის წარმომადგენლებმა ინსტაგრამზე განაცხადეს. მათ განცხადებაში შეცდომა აღიარეს: „მართალი ხართ - ჩვენ შევცდით თარიღს. Queer Propaganda Fest-ის მომზადებისას, ჩვენ ნამდვილად არ დავაკვირდით თარიღს. ჩვენ შემდგომში ვნახეთ, თუ რამდენი ადამიანი და პარტნიორი იყო აღშფოთებული ჩვენი გადაწყვეტილებით. ვინაიდან დაგეგმილი ფესტივალი არ არის გასართობი, არამედ საგანმანათლებლო ხასიათისაა, გადავწყვიტეთ მისი ჩატარება. მაგრამ მოგვიანებით, გუნდთან განხილვისა და ყველაფრის აწონ-დაწონვის შემდეგ, გადავწყვიტეთ ჩვენი ღონისძიების გადადება“.
ორგანიზატორებმა ასევე განაცხადეს, რომ ისინი შეთანხმდნენ ღონისძიების ახალ თარიღებზე და ამზადებდნენ ახალ განცხადებას, ბოდიშს იხდიან შექმნილი უხერხულობის გამო.
მჟკ-მ დაწერა, რომ Kyivpride-ის განცხადებით ლგბტ ფესტივალის თარიღს არ გადაიტანდნენ Holodomor-ის გამო.