გარდაიცვალა უმე-ის მუკაჩევოს ეპარქიის უხუცესი სქემმონაზონი
96 წლის ასაკში გარდაიცვალა სოფელ ზაბოლოტნოეში მდებარე წმინდა გიორგის სახელობის მამათა მონასტრის მკვიდრი.
21 ნოემბერს გარდაიცვალა სოფელ ზაბოლოტნოეში მდებარე უმე-ის მუკაჩევოს ეპარქიის წმინდა გიორგის სახელობის მონასტრის მკვიდრი, სქემმონაზონი ონოფრე, - იტყობინება უმე-ის ხუსტის ეპარქიის ფეისბუქ-გვერდი.
ეპარქიის ცნობით, სქემმონაზონი ონოფრე ცნობილი იყო, როგორც ღრმა რწმენისა და თავმდაბლობის მქონე, უკიდურესად მეგობრული პიროვნება.
მამა ონოფრემ სულიერი სიხარული და ნუგეში უხვად გასცა. ისინი, ვინც იცნობდნენ უხუცესს, მოწმობენ მის მაღალ სულიერ ცხოვრებაზე, გულწრფელ და ძლიერ ლოცვაზე და მთელი მსოფლიოსთვის გულწრფელი ლოცვის განუწყვეტელ ღვაწლს, ნათქვამია გზავნილში.