პოლონეთის ეკლესიის წინამძღვარმა მიტროპოლიტი ილარიონი ორდენით დააჯილდოვა
მთავარეპისკოპოსმა პაისმა მიტროპოლიტ ილარიონს გადასცა პოლონური ეკლესიის წინამძღვრის საიუბილეო პანაგია და მთავარეპისკოპოს აბელისგან ლესნას ღვთისმშობლის ხატის ასლი.
10 ოქტომბერს, სვიატოგორსკის ლავრაში, პოლონეთის მართლმადიდებელი ეკლესიის იერარქმა, პრჟემილის და გორლიცკის მთავარეპისკოპოსმა პაისიმ მონაწილეობა მიიღო უმე-ის დონეცკის ეპარქიის შექმნის 30 წლის იუბილესა და დონეცკისა და მარიუპოლის მიტროპოლიტ ილარიონის ქიროტონიის 30 წლის იუბილესთან დაკავშირებით საზეიმო წირვაში, იტყობინება news.church.ua.
მთავარეპისკოპოსმა პაისიმ მიულოცა მიტროპოლიტ ილარიონს ქიროტონიის 30 წლისთავი და მისი უნეტარესის მიტროპოლიტ საბას სახელით მიტროპოლიტ ილარიონს გადასცა პოლონეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის უმაღლესი ჯილდო - წმინდა მარიამ მაგდალინელის 1 ხარისხის ორდენი მოციქულთათვის, ასევე გადასცა პოლონეთის ეკლესიის წინამძღვრის საიუბილეო პანაგია და ღვთისმშობლის ხატის ასლი ლუბლინისა და ხოლმსკის მთავარეპისკოპოს აბელისგან.
როგორც მჟკ ადრე იუწყებოდა, სვიატოგორსკში, მისი უნეტარესი ხელმძღვანელობდა დონეცკის ეპარქიის 30 წლის იუბილეს.