ზელენსკი: უკრაინელ მორწმუნეებს ტრამპის დიდი იმედი აქვთ
დონალდ ტრამპის განზრახვაზე, დაასრულოს ომი უკრაინაში 24 საათში, ვოლოდიმირ ზელენსკიმ ამერიკულ არხ CBN-თან ინტერვიუში განაცხადა, რომ მორწმუნე უკრაინელები დიდ იმედებს ამყარებენ აშშ-ის ახალი პრეზიდენტის მიმართ.
”უკრაინა ძალიან რელიგიური ქვეყანაა”, - თქვა ზელენსკიმ და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ აქ ცხოვრობს ყველაზე დიდი პროტესტანტული საზოგადოება ევროპაში, ისევე როგორც ”ეკლესიების უდიდესი საბჭო”.
„ჩვენ გვყავს სხვადასხვა სარწმუნოების, სხვადასხვა რელიგიის ხალხი, მაგრამ ჩვენ ძალიან რელიგიური ქვეყანა ვართ“, - დაარწმუნა ზელენსკიმ CBN-ის ჟურნალისტი. ასე რომ, უკრაინელებს იმედი აქვთ, რომ ტრამპი, რომელსაც, ზელენსკის თქმით, აქვს „ძლიერი პრეზიდენტის პოზიცია“, შეძლებს მშვიდობის მიღწევას უკრაინაში.
”და ამიტომ არის იმედი შეერთებული შტატების ახალი ადმინისტრაციის, ახალი პრეზიდენტის მიმართ. ”და ხალხს სჯერა მისი ნათქვამის”, - დარწმუნებით თქვა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ.
შეგახსენებთ, ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა, რომ რუსი სამხედროები აწამებდნენ და ხოცავდნენ უკრაინელ მღვდლებს პატრიარქ კირილის მსახურებაზე უარის თქმის გამო.