უმე-ს თემმა სტრიჟავკაში ახალი ტაძარი ააშენა მეუ-ს მიერ მიტაცებულის ნაცვლად
სტრიჟავკაში რეიდერობისგან დაზარალებული უმე-ს საფარველის თემის ახალი ტაძრის კურთხევას აღასრულებს ვინიცკისა და ბარსკის მიტროპოლიტო ბარსანოფი.
სტრიჟავკაში (ადრე კოლო-მიხაილოვკა) ვინიცკის რაიონის უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის თემმა ყოფილი წინამძღვრის განხეთქილებაში გადასვლის მერე ორი ტაძარი დაკარგა და ახალი ააშენა, იუწყება ვინიცკის ეპარქია თავის Facebook გვერდზე.
2021 წლის 28 ოქტომბერს შედგება ახალი ტაძრის საზეიმო კურთხევა, რომელსაც აღასრულებს ვინიცკისა და ბარსკის მიტროპოლიტი ბარსანოფი. აშენებულ ტაძარში აგრეთვე ჩატარდება პირველი საღმრთო ლიტურგია მმართველი მღვდელმთავრის მეთაურობით.
მეუფე ბარსანოფის შეხვედრა შედგება 7:45 ახალ ტაძართან ძერჟინსკის ქ. 5. უმე-ს თემი სტრიჟავკაში იწვევს მორწმუნეებს მათთან ერთად გაიზიარონ ტაძრის კურთხევის სიხარული.