უსიკმა კომენტარი გააკეთა ჩერკასის ტაძრის დამპყრობელთან ერთად გადაღებულ ფოტოზე
უმე-ის დეკანოზი დაუკავშირდა კრივში ჩემპიონ ოლეკსანდრ უსიკს და გაარკვია, რას ფიქრობს სკანდალურ ფოტოზე.
უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის მთავარდიაკონმა ანდრეი პალჩუკმა თავის Telegram არხზე განაცხადა, რომ ესაუბრა უკრაინელ ჩემპიონ ოლექსანდრ უსიკს, რათა გაერკვია ფოტოს გავრცელების გარემოებები, რამაც აღშფოთების ტალღა გამოიწვია უმე-ის მორწმუნეებში.
„გუშინ გვიან საღამოს ვესაუბრე ჩვენს ჩემპიონ ალექსანდრე უსიკს. ”მან შემდეგი კომენტარი გააკეთა: რომ წარმოდგენა არ ჰქონდა ვისთან ერთად იღებდა ფოტოს”, - თქვა დეკანოზმა.
ასევე, პალჩუკის თქმით, უსიკმა "ჯანმრთელობა უსურვა ცნობილ იერარქს" (როგორც ჩანს, ეს ეხება მიტროპოლიტ ლუკას, რომელმაც გააკრიტიკა სპორტსმენის პოლიტიკური პოზიცია - რედ.)
შეგახსენებთ, რომ ადრე უსიკის ფოტო გამოჩნდა ვლადიმერ პედკოსთან, რომელიც ცნობილია მეტსახელად "Ridniy". პედკო არის ერთ-ერთი ინიციატორი და ლიდერი ჩერკასში უმე-ის ტაძრის დაკავების. ფოტოს გამოქვეყნებას უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის მორწმუნეებში უარყოფითი რეაქცია მოჰყვა.