უკრაინის თავდაცვის სამინისტროს მთავარი სადაზვერვო სამმართველოს უფროსი ებრაული თემის ცენტრში რაკეტის ნამსხვრევებიდან ხანუქას ანთებს
ცერემონია გაიმართა კიევის მთავარი რაბინის თანდასწრებით.
2024 წლის 25 დეკემბერს თავდაცვის სამინისტროს მთავარი სადაზვერვო სამმართველოს ხელმძღვანელმა კირილ ბუდანოვმა კიევის ებრაულ სათემო ცენტრში რუსული იარაღის ფრაგმენტებისგან დამზადებული სპეციალური ხანუქა აანთო, იტყობინება ისრაელის სამხედრო ექსპერტი იგალ ლევინი Facebook-ზე.
მისი მტკიცებით ეს არის "სპეციალურად შექმნილი ახლახანს უკრაინის თავდაცვის სამინისტროს მთავარი სადაზვერვო სამმართველოსთვის ". მის შესაქმნელად თავდაცვის სამინისტროს სპეციალისტებმა გამოიყენეს უკრაინაში ჩამოგდებული თვითმფრინავები და რაკეტები.
შეგახსენებთ, რომ მეიდანზე კლიჩკომ ევროპაში ყველაზე დიდი ხანუქა აანთო. მანამდე მჟკ-მ დაწერა, რომ ზელენსკიმ უკრაინელ რაბინებთან ერთად საპრეზიდენტო ოფისში ხანუქას სანთლები აანთო.