კლიჩკომ და სახელმწიფო სადაზვერვო სამმართველოს უფროსმა სინაგოგაში კიდევ ერთი მენორა აანთეს
კიევის მერი კლიჩკო და კირილ ბუდანოვი კიევის სინაგოგაში მივიდნენ, სადაც მათ ხანუკას მეორე სანთელი აანთეს.
2024 წლის 26 დეკემბერი კიევის მერი ვიტალი კლიჩკო და თავდაცვის სამინისტროს სახელმწიფო სადაზვერვო სამმართველოს უფროსი კირილ ბუდანოვი კიევის სინაგოგაში მივიდნენ, სადაც უკრაინის მთავარ რაბინთან და ისრაელის ელჩთან ერთად ხანუკას მეორე სანთელი აანთეს, - წერს ფეისბუქში მოშე რეუვენ ასმანი.
„ცერემონია ჩატარდა ჩვენი ყოველწლიური თბილი ხანუკალური საღამოს ფარგლებში, რომელმაც ამ წელს „იმედის ნათლის“ სახელწოდება მიიღო. ეს ნათელი სიკეთის ბოროტებაზე გამარჯვების ჩვენი საერთო რწმენის სიმბოლოა“, - არწმუნებდა მკითხველებს რაბინი.
შეგახსენებთ, რომ მაიდანზე კლიჩკომ აანთო ევროპაში ყველაზე დიდი ხანუქა. მანამდე მჟკ წერდა, რომ სახელმწიფო სადაზვერვო სამმართველოს უფროსმა ებრაელთა თემის ცენტრში ხანუკა რაკეტის ნამსხვრევებისგან აანთო.