ბუდანოვი სინაგოგაში: ხანუკა უკრაინისა და ისრაელის გამარჯვებას გაანათებს
კირილ ბუდანოვი (მარჯვნივ) ჩირაღდნით მენორას გასანათებლად. ფოტო: Фейсбук JCC BEIT Menachem KYIV კირილ ბუდანოვი (მარჯვნივ) ჩირაღდნით მენორას გასანათებლად. ფოტო: Фейсбук JCC BEIT Menachem KYIV
სახელმწიფო სადაზვერვო სამმართველოს უფროსის აზრით, შეკავშირდა ომები, რომლებსაც  უკრაინა და ისრაელი აწარმოებენ.
საზეიმო ბანკეტზე კიევის ცენტრალურ სინაგოგაში უკრაინის თავდაცვის სამინისტროს სახელმწიფო სადაზვერვო სამმართველოს უფროსმა გენერალ-ლეიტენანტმა კირილ ბუდანოვმა აანთო ხანუკას მენორას მეორე სანთელი კლიჩკოსთან, მთავარ რაბინთან და ისრაელის ელჩთან ერთად.
ამ ქმედების წინ ბუდანოვი საზეიმო სიტყვით გამოვიდა ბანკეტის მონაწილეთა წინაშე. თავის სიტყვაში  მან განაცხადა, რომ „ამ სანთლის შუქი გაანათებს ჩვენს მომავალ გამარჯვებას,  ჩვენსა  და ისრაელის სახელმწიფოს“.
„ეს ჩვენთვის აუცილებელია“, - დაასრულა ბუდანოვმა.
აღსანიშნავია, რომ მენორას ანთების ცერემონიაზე რაბინი  იონათან მაროკვიჩი ბუდანოვს რუსულ ენაზე ელაპარაკებოდა.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ სახელმწიფო სადაზვერვო სამმართველოს უფროსმა ებრაელთა თემის ცენტრში ხანუკა რაკეტის ნამსხვრევებისგან აანთო.