უკრაინის პრეზიდენტმა სამხედრო მოსამსახურესთან ვიზიტის შემდეგ მომხდარ სასწაულზე ისაუბრა.
უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმერ ზელენსკიმ თქვა, რომ ჯარისკაცთან ვიზიტის შემდეგ, რომელსაც სიარული არ შეეძლო, ფეხზე წამოდგა. ამის შესახებ სახელმწიფოს მეთაურმა ტელემარეთონზე გასულ ინტერვიუში ისაუბრა.
„ბიჭო, რომელთანაც მე ფოტო გადავიღე, სიარული არ შეეძლო. ის აშშ-ში მკურნალობს, იქ საავადმყოფოშიც ეხმარებიან. მე მივიღე შეტყობინება ინტერვიუს წინ და მან თქვა: "პრეზიდენტი მოვიდა და მე დავიწყე სიარული", - თქვა ზელენსკიმ.
როგორც მჟკ იტყობინება, უკრაინის ტელევიზიით მკითხავმა მაყურებელს ამცნო, რომ უკრაინის მომავალი პრეზიდენტი მერწყულის ნიშნის ქვეშ იქნება დაბადებული, როგორც ვოლოდიმერ ზელენსკი.