საბერძნეთის მთავრობა: აუცრელებს შეუძლიათ იმოქმედონ გადარჩენისთვის
საბერძნეთის მთავრობის წარმომადგენელმა განაცხადა, რომ“მორწმუნეებს უნდა ესმოდეთ, რომ ისინი უნდა იყვნენ დისციპლინირებულები“.
2021 წლის 19 ნოემბერს საბერძნეთის მთავრობის პრეს-მდივანმა იანის ეკონომუმ განაცხადა, რომ იმ შემთხვევაში, თუ ქვეყნის აუცრელ მოქალაქეებს აქვთ პსრ -ტესტი, შუძლიათ მხოლოდ იმის კეთება, რაც საჭიროა მათი გადარჩენისთვის, იუწყება ბერძნული გამომცემლობა «Ромфея».
ეკონომუმ თქვა, რომ მორწმუნეები, რომლებიც არ არიან აცრილები, ტაძრებში შესვლას შეძლებენ მხოლოდ ექპრეს-ტექსტის ჩვენების შემდეგ, და შემოწმების დროს თუ აღმოჩნდება, რომ მათ ის არა აქვთ, შესაბამისი კანონით მათზე სანქციები დაწესდება.
„მორწმუნეებს უნდა ესმოდეთ, რომ ისინი უნდა იყვნენ დისციპლინირებული“, აღნიშნა საბერძნეთის ხელისუფლების წამომადგენელმა.
მან ასევე დაამატა, რომ აუცრელებმა ექსპრეს-ტესტის არქონის შემთხვევაში შეუძლიათ აკეთონ მხოლოდ ის, რაც „მათი გადარჩენისთვისაა აბსოლუტურად აუცილებელი“.