ტრამპი: ღმერთმა გადამარჩინა
აშშ-ის ახალმა პრეზიდენტმა გაიხსენა მის წინააღმდეგ განხორციელებული მკვლელობის მცდელობა და თქვა, რომ მაშინ ღმერთმა გადაარჩინა.
აშშ-ის ახალმა პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა ინაუგურაციის სიტყვაში განაცხადა, რომ ღმერთმა გადაარჩინა იგი 2024 წლის 13 ივლისს მკვლელობის მცდელობის დროს.
„სულ რამდენიმე თვის წინ, სნაიპერის ნასროლმა ტყვიამ დამიზიანა ყური. მაგრამ ცოცხალი გადავრჩი არა უბრალოდ, „ღმერთმა გადამარჩინა, რომ ამერიკა კვლავ დიდებული გავხადო“, - თქვა ამერიკის შეერთებული შტატების ახალმა პრეზიდენტმა.
ამ გამოსვლამდე ცოტა ხნით ადრე, ფიცის დადებისას, დონალდ ტრამპმა თქვა: „უფალი დამეხმარება“. იგივე სიტყვები ფიცის დადებისას თქვა აშშ-ს ახალმა ვიცე-პრეზიდენტმა ჯ.დ ვენსმა.
ადრე მჟკ-მ დაწერა, რომ ტრამპის ერთ-ერთი პირველი განკარგულება იქნება მხოლოდ ორი სქესის აღიარება შეერთებულ შტატებში.