ზორიამ მოუწოდა უმე-ს "არ დაეყრდნოს პრინცსს" ტრამპის პიროვნებაში
ტრამპი ამერიკის მართლმადიდებელ მთავარეპისკოპოსთან ინაუგურაციამდე. ფოტო: ФБ Элпидофора ტრამპი ამერიკის მართლმადიდებელ მთავარეპისკოპოსთან ინაუგურაციამდე. ფოტო: ФБ Элпидофора
მეუ-ს სპიკერმა გაიხსენა, რომ მისმა სტრუქტურამ ტომოსი ფანარისგან სწორედ აშშ-ის ამჟამინდელი პრეზიდენტის წინა ვადის პერიოდში მიიღო.
მეუ-ს სპიკერმა, ევსტრატი ზორიამ, ფეისბუქ-გვერდზე უმე-ის მორწმუნეები გააფრთხილა, რომ აშშ-ის ახალი პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის დახმარების იმედი არ ჰქონოდათ.
მისთვის დამახასიათებელი პასტორალური მანერით წერდა, რომ „დეპუტატების პროპაგანდისტული ნაგავსაყრელისა და მათი მომხმარებლების გზავნილებში უბრალოდ ენთუზიაზმით სავსე იმედია, რომ ახლა „ყველაფერს დაუბრუნებენ და ყველას დასჯიან“.
ზორიამ აღნიშნა, რომ ”რუსმირის იდეოლოგიის მიმდევართა მთელი აშკარა ღვთისმოსაობით, ისინი მუდმივად აჩვენებენ თავიანთ ექსკლუზიურ იმედს მთავრებისა და ადამიანთა შვილების მიმართ”.
„სხვათა შორის, რატომღაც მათ ავიწყდებათ, რომ ტრამპის პირველი ვადით არჩევის დროს იყო გამოშვებული ტომოსი“, - დაასკვნა მეუ-ს სპიკერმა. ზორიამ ასევე მიანიშნა აშშ-ის ახალი პრეზიდენტის კეთილგანწყობაზე კონსტანტინოპოლის საპატრიარქოს მიმართ. მან დემონსტრაციულად გამოაქვეყნა ტრამპის ფოტოები აშშ-ში ფანარის მთავარეპისკოპოსის ხელმძღვანელთან, ელპიდოფოროსთან და მასალის ბმული, სადაც ნათქვამია, რომ აშშ-ის ახალი პრეზიდენტის ახლო წრეში არიან ფანარის არქონტები.