კიევ-პეჩერის ლავრას საქმეზე ორი სასამართლო სხდომა 27 იანვარს გაიმართება
27 იანვარს კიევის ჩრდილოეთ კომერციული სააპელაციო სასამართლო ორ სასამართლო სხდომას გამართავს კიევ-პეჩერის ლავრის საქმეზე, იტყობინება მონასტრის ადვოკატმა, დეკანოზმა ნიკიტა ჩეკმანმა ტელეგრამ-არხზე.
13:00 საათზე განიხილება ნაკრძალის სარჩელი მონასტრის წინააღმდეგ ქვემო ლავრიდან ბერების გამოსახლების თაობაზე.
14:00 საათზე გაიმართება მონასტრის სარჩელი ნაკრძალის წინააღმდეგ ზემო ლავრის ეკლესიებით სარგებლობის შესახებ.
"ვთხოვთ წმინდა ლოცვას და თანადგომას", - წერს დეკანოზი ნიკიტა.
როგორც მჟკ წერდა, წინა სასამართლო სხდომა ლავრიდან ბერების გამოსახლების საქმეზე 15 იანვარს გაიმართა. შეხვედრაზე ძალიან დაძაბული ატმოსფერო იყო, თუმცა ის ინციდენტის გარეშე დასრულდა.