დააპატიმრეს უუს-ის თანამშრომელი, რომელიც უმე-ს დევნას კურირებდა - სახალხო დეპუტატი
სახალხო დეპუტატმა ალექსანდრე დუბინსკიმ განაცხადა, რომ კიევში საფეხმავლო გადასასვლელზე 15 წლის მოზარდს უუს-ის თანამშრომელი საკუთარი ავტომობილით დაეჯახა. თავის განაცხადში მან განათავსა ვიდეო, სადაც შავი ჯიპი მაღალი სიჩქარით ეჯახება ბიჭს, რომელიც გადადის საფეხმავლო გადასასვლელზე.
დუბინსკის სიტყვებით, მანქანას მართავდა უუს-ის თანამშრომელი არტურ გერჩაკი, რომელიც უკვე საგამოძიებო იზოლატორში მიიყვანეს. სახალხო დეპუტატი აქვეყნებს მისი დაკავების ფოტოს და ამტკიცებს, რომ მის სისხლში აღმოჩენილია ალკოჰოლის 1, 44 პრომილე (ნორმა - 0,3).
ბავშვი ამჟამად რეანიმაციაში იმყოფება. ეს ინფორმაცია ოფიციალურად დადასტურებული არ არის. დეპუტატის მტკიცებით, გერჩაკი უუს-ის თანამშრომელია, რომლის პასუხიმგებლობაში უმე-ს განადგურებაა.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, 2024 წ. 17 ივნისს მჟკ-ს ადვოკატებმა შეძლეს მთავარი გამომძიებლისა და უფროსი პროკურორის აცილება, რომლებიც უუს-ის მიერ სახელმწიფო ღალატში ბრალდებულ მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა საქმეს წარმართავდნენ.