COVID-19-მა ყირიმში მრევლის რაოდენობის ზრდა გამოიწვია, - უმე-ის მღვდელი
კოროვირუსული ეპიდემიის დროს ეკლესია ახლა ერთგვარ „სულიერ კლინიკად“ იქცა“, - თქვა ქერჩის წმინდა მირონმტვირთველ ქალთა ეკლესიის წინამძღვარმა.
გასული წელიწადნახევრის განმავლობაში, ყირიმში უკრაინის მართლმადიდებლურ ეკლესიებში მრევლის რაოდენობა შესამჩნევად გაიზარდა, განუცხადა ქერჩის უმე-ის ფეოდოსიის ეპარქიის წმინდა მირონის მატარებელი ქალების სახელობის ტაძრის წინამძღვარმა ვალენტინ მელნიკმა news.allcrimea.net-ს.
მას მიაჩნია, რომ ეს გამოწვეულია კორონავირუსის პანდემიით, როდესაც გაიზარდა ავადმყოფთა რიცხვი, რომლებსაც განსაცდელის ჟამს დახმარება სჭირდებათ და ეკლესია მათთვის ერთგვარი „სულიერი კლინიკაა“. „ამ ბოლო დროს მრევლი გამრავლდა. ასევე, ნათლობის მსურველები საგრძნობლად მეტია. ისინი სხვა რეგიონებიდანაც კი ჩამოდიან, ”- თქვა მამა ვალენტინმა.
ამასთან, მღვდელმა აღნიშნა, რომ საკარანტინო შეზღუდვების გამო საეკლესიო დღესასწაულებზე დასწრება უფრო ნაკლებმა ადამიანმა დაიწყო.