2025 წლის 31 იანვარს, ეპიფანე დუმენკოსა და დაზვერვის მთავარი სამმართველოს ხელმძღვანელს კირილ ბუდანოვს შორის შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს „ხატი“, რომელიც ასახავს თავად შეხვედრის მონაწილეებს სხვადასხვა ეპოქის ცნობილი უკრაინელების გარემოცვაში. "ხატის" სურათი მეუ-ს პრესსამსახურმა გამოაქვეყნა.
კომპოზიციის ცენტრში არის ეპიფანე დუმენკო. ზემოთ დგას მთავარანგელოზი მახვილით ხელში, უფრო მაღლა კი ღვთისმშობელი.
მარცხნივ გამოსახულია ხალხი უკრაინის მეამბოხე არმიის ფორმაში, კაცი, რომელიც ჰგავს ჰეტმან მაზეპას და, სავარაუდოდ, წმინდა პრინცი ვლადიმირი.
მარჯვნივ არიან ბუდანოვი, რადიკალი კორჩინსკი, აქტივისტი ნიგოიანი, რომელიც გარდაიცვალა ევრომაიდანზე, მაიდანის სხვა აქტივისტები, ასევე შენიღბული ჯარისკაცები, რომელთაგან ერთ-ერთს ხელში აქვს ავტომატი.
პუბლიკაციის ტექსტში არ არის ნახსენები „ხატი“, მაგრამ თუ ვიმსჯელებთ იმაზე, თუ როგორ უყურებენ მას დუმენკო და ბუდანოვი, ეს შეიძლება იყოს ერთის საჩუქარი მეორესადმი.