მღვდელი ლავრაში: გვგმობენ ლოცვისთვის? მთავარია ღმერთი არ გმობს
მამა გიორგიმ გაიხსენა, რომ წმინდა წერილის მიხედვით, ვისაც უნდა მართალი ცხოვრება, ყოველთვის იდევნება.
2025 წლის 10 თებერვალს, უმე-ის მორწმუნეების ლოცვის შემდეგ კიევ-პეჩერის ლავრაში, მღვდელმა მამა გიორგიმ მრევლს მიმართა, რომ არ უნდა შერცხვეთ მათი, ვინც დასცინის და აბუჩად იგდებს.
მან გაიხსენა პავლე მოციქულის სიტყვები, თავისი მოწაფე ტიმოთეს მიმართ, რომ მათ, ვისაც სურს სამართლიანად იცხოვროს ქრისტეში, ყოველთვის იდევნება. ამავდროულად, „ბოროტები და მატყუარა ადამიანები, რომლებიც თავად არიან მოტყუებულნი, ისინი მოატყუებენ სხვებს და წარმატებას მიაღწევენ ამაში“.
„აქ არაფერია გასაკვირი. ვიღაც ლოცულობს, ვიღაც კი დასცინის მლოცველებს. ზოგს უყვარს, ზოგი კი ბოროტებით სუნთქავს. ზოგი ჭეშმარიტებით ცხოვრობს, ზოგი კი იტყუება. და ასე შემდეგ. რა უნდა ვქნათ? ყური უნდა ვიუგდოთ პავლე მოციქულის სიტყვებს. გინდა სწორად იცხოვრო? დიახ, დევნა მოგიწევთ, ხალხი ვერ გაგიგებთ. ღმერთი კი ყველას გაუგებს, ყველას გააძლიერებს, ყველას დაეხმარება. მომეცი მხოლოდ, უფალო, ძალა, რომ შევძლო და არ წავიდე არც მარჯვნივ და არც მარცხნივ. ღმერთი ყველას დაეხმარება", - თქვა მამა გიორგიმ.