ტრაპმი: ღმერთმა დალოცოს უკრაინელი და რუსი ხალხი
ამერიკის პრეზიდენტმა თქვა, რომ დროა დასრულდეს „ეს უაზრო ომი, რომელმაც გამოიწვია მასიური და სრულიად უსარგებლო სიკვდილი და განადგურება“.
აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა ვოლოდიმერ ზელენსკისთან სატელეფონო საუბრის შემდეგ განაცხადა, რომ „საუბარმა ძალიან კარგად ჩაიარა“ და უკრაინის პრეზიდენტს, „პრეზიდენტ პუტინის მსგავსად, სურს მშვიდობა“. ამის შესახებ ტრამპმა სოციალურ გვერდზე truthsocial დაწერა.
ამერიკის პრეზიდენტმა ზელენსკისთან საუბრის დეტალებზე საუბრისას აღნიშნა: „ჩვენ განვიხილეთ ომთან დაკავშირებული სხვადასხვა თემა, მაგრამ ძირითადად პარასკევს მიუნხენში დაგეგმილი შეხვედრა, სადაც დელეგაციას ვიცე პრეზიდენტი ჯ.დ. ვენსი და სახელმწიფო მდივანი მარკო რუბიო უხელმძღვანელებენ. იმედი მაქვს, ამ შეხვედრის შედეგები დადებითი იქნება“.
„დროა შეწყდეს ეს აბსურდული ომი, რომელმაც გამოიწვია მასიური და სრულიად არასაჭირო სიკვდილი და განადგურება. ღმერთმა დალოცოს რუსეთისა და უკრაინის ხალხი! – დაასკვნა დონალდ ტრამპმა.
როგორც მჟკ წერდა, აშშ-ის ვიცე-პრეზიდენტი აცხადებს, რომ ის ბევრს გააკეთებს რელიგიური თავისუფლების უზრუნველსაყოფად.