საბერძნეთის პრემიერ-მინისტრი სინოდში ვაქცინაციის მიმდინარეობას განიხილავს
სახელმწიფო მოხელე სინოდის სხდომას დაესწრება, სადაც ემე-ის იერარქებთან ერთად საშობაოდ ბერძნული ეკლესიების მუშაობის შეზღუდვებს განიხილავს.
საბერძნეთის პრემიერ მინისტრი კირიაკოს მიცოტაკისი დაესწრება საბერძნეთის ეკლესიის წმინდა სინოდის საგანგებო სხდომას 2021 წლის 13 დეკემბერს ათენში, იუწყება orthodoxia.info.
სინოდში სახელმწიფო მოხელეს დასწრება ბერძნული მართლმადიდებლური ეკლესიის წინამძღვარმა, ათენისა და სრულიად საბერძნეთის მთავარეპისკოპოსმა იერონიმემ დაამტკიცა. მიცოტაკისი ემე-ის იერარქებს მოუყვება ქვეყანაში კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინაციის პროგრესის შესახებ, ასევე პანდემიის პირობებში ქრისტეშობის აღნიშვნის შესახებ ისაუბრებს.
ასევე, სინოდის წევრები თანამდებობის პირთან ერთად იმსჯელებენ, თუ რა შეზღუდვები გავრცელდება საბერძნეთის ეკლესიების მუშაობაზე საშობაო და საახალწლო არდადეგებზე. შეხვედრა ემე-ის სინოდალურ დარბაზში 11:00 საათზე დაიწყება.
როგორც მჟკ იტყობინებოდა, საბერძნეთის ხელისუფლებამ აუკრძალა არავაქცინირებულ მრევლს ტაძრებში შესვლა PCR ტესტის გარეშე.