2025 წლის 21 თებერვალს, ტერიტორიული დაკომპლექტების ცენტრის წარმომადგენლებმა გაათავისუფლეს მღვდელი პაველ კუშნირჩუკი, უმე-ის ოვრუჩის ეპარქიის სასულიერო პირი. ამის შესახებ მღვდლის მეუღლემ, ნატალიამ ფეისბუქზე დაწერა.
მისი ინფორმაციით, მამა პაველი სახლში მიდის.
„მადლობას ვუხდით თითოეულ თქვენგანს მხარდაჭერისთვის, ლოცვებისთვის. უფალმა დაგლოცოთ მშვიდობა, ჯანმრთელობა და კეთილდღეობა მრავალი წლის განმავლობაში. ღმერთმა დაგლოცოთ", - წერს ნატალია კუშნირჩუკი.
როგორც მჟკ წერდა, მღვდელი დააკავეს 19 თებერვალს და გაგზავნეს ჯერ ჩერნიგოვის მიმართულებით, შემდეგ კი ჟიტომირში. მამა პაველის მეუღლემ მორწმუნეებს მღვდლის გატაცების შესახებ ინფორმაციის გავრცელების თხოვნით მიმართა.