უკრაინამ მოამზადა მე-5 კლასის სახელმძღვანელო ლგბტ ოჯახების შესახებ
ავტორებმა უკრაინის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს რეკომენდაციის მისაღებად სახელმძღვანელო გამოცდაზე წარადგინეს.
უკრაინამ მოამზადა სახელმძღვანელოს პროექტი "ეთიკა" ზოგადი საშუალო განათლების მე-5 კლასის მოსწავლეებისთვის, რომელშიც ნათქვამია "უკრაინაში არსებული ყველა ტიპის ოჯახის შესახებ, მათ შორის ერთსქესიანი ოჯახების შესახებ", იუწყება "ადამიანის უფლებათა" ლგბტ ცენტრი "ჩვენი სამყარო".
სახელმძღვანელოს ავტორებმა პროექტი გამოცდაზე წარადგინეს უკრაინის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს რეკომენდაციის მისაღებად.
მანამდე ეთიკის სახელმძღვანელოს ავტორებმა შეიმუშავეს სამოდელო პროგრამა „ეთიკა. 5-6 კლასები ”ზოგადი საშუალო განათლების დაწესებულებებისთვის, რომლებმაც გასულ წელს მიიღეს რეკომენდაცია უკრაინის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსგან უკრაინის სკოლებში გამოყენებისთვის.