ნაციონალური ერთიანობის მინისტრმა დუმენკოსთან საზღვარგარეთ უკრაინელების მხარდაჭერა განიხილა
2025 წლის 21 მარტს ეპიფანე დუმენკოს რეზიდენციაში გაიმართა შეხვედრა ეროვნული ერთიანობის მინისტრ ოლექსი ჩერნიშოვთან, იუწყება მეუ-ს ვებგვერდი.
მხარეებმა განიხილეს „უკრაინელების მხარდაჭერა, რომლებმაც მიიღეს დროებითი დაცვა საზღვარგარეთ და სხვა აქტუალური საკითხები“.
ჩერნიშოვმა დუმენკოს აჩუქა ნახატი ბროწეულის გამოსახულებით, ხოლო დუმენკომ ჩერნიშოვს ძვირფასი მონეტა სერთიფიკატით.
შეგახსენებთ, რომ ტომოსის დებულებები უკრძალავს მეუ-ს სამრევლოების გახსნას უკრაინის ფარგლებს გარეთ.
მანამდე დეპუტატმა კნიაჟიცკიმ უკრაინის შეიარაღებულ ძალებში მყოფი ჯარისკაცების ცოლები ჯაშუშობაში დაადანაშაულა . მანამდე, მეუ-მ მოუწოდა "გარკვეულ ორგანოებს", შეამოწმონ უმე-ის მღვდლები საზღვარგარეთ. მჟკ-მა ასევე დაწერა, რომ უბკე-ის ხელმძღვანელმა შევჩუკმა მოუწოდა უკრაინის ხელისუფლებას ებრძოლონ საზღვარგარეთ უმე-ის თემებს.